23.03 – День казки
У відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку відбулась презентація книги Анни Ступчук «Квока та її діти». Книга особлива тим, що написала її школярка, а ілюстрації до неї намалювали учні Школи образотворчого мистецтва Рівненського міського палацу дітей та молоді в рамках спільного проекту «Намалюй мою книгу».
На захід завітали: мама юної літераторки Людмила Михайлівна; керівник Школи образотворчого мистецтва Наталя Михайлова; журналіст газети «ОГО» Ольга Ромашук та кореспондент «Радіо Край» Ірина Данильчук.
Бібліотекар представила оповідання першокласникам СпШ № 15 та зачитала цікаві уривки з нього. На жаль, не всі малюнки змогли увійти в книгу, тому вони були представлені на бібліотечному стенді як маленька галерея. Учні із задоволенням переглядали ілюстрації, ділилися враженнями про оповідання та розповідали про своїх домашніх улюбленців.
Як багато доброго, цікавого зберігає у собі казка. Відчути мудрість казки Івана Яковича Франка мали змогу вихованці середньої групи ДНЗ № 45, під час казкової мандрівки «Вінок Франкових казок» у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Діти поринули у дивосвіт Франкової казки, здійснивши мандрівку у ті далекі часи, «коли ще звірі говорили». За допомогою ляльок малеча зустрілася з хитрою лисичкою та мудрим їжачком, довірливим вовком та розумним раком. Після вистави діти продемонстрували чудові знання змісту казок відомого письменника під час гри «З якої казки прийшло звірятко?», «Казкове бюро знахідок».
«Чарівні зерна доброти» – під такою назвою у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку відбулась презентація бібліотрансформера. До нього увійшли: мультимедійна презентація, бібліографічна пам’ятка, книжкова закладка та вікторина, присвячені одній темі – 110-річчю від дня народження відомої української письменниці, перекладача та педагога Оксани Дмитрівни Іваненко.
Учні другого класу Рівненської ЗОШ № 9 відкрили для себе цікаві факти з біографії письменниці; прослухали уривок з роману «Тарасові шляхи» в електронній аудіобібліотечці «Почитайко»; подивились фрагмент телепрограми «Невгамовні дослідники», присвячений творчості О. Іваненко. За допомогою інтерактивної вікторини учасники презентації перевірили нові знання та отримали у подарунок книжкові закладки з рекламою книг славетної казкарки.
Мабуть, кожна дитина у світі знає про німецьких казкарів братів Грімм. Але не всі знають, що казки вони НЕ писали. Все життя Якоб і Вільгельм Грімм вишукували легенди і перекази в старовинних книгах та літописах, збирали і записували казки, які здавна жили в пам’яті німецького народу, поширюючись в усній формі.
До Різдва 1812 року казки вперше вийшли окремою книжкою – під заголовком «Дитячі і домашні (тобто родинні) казки, зібрані братами Грімм». У книгу ввійшло 86 казок і вона мала шалений успіх.
Багато цікавих історій дізналися присутні на святі Казки у відділі масової роботи та естетичного виховання. І те, що Якоб і Вільгельм Грімм працювали на посадах бібліотекарів, і про те, хто допомагав їм збирати казки, і, навіть, як насправді закінчувалися їх улюблені історії.
Діти переглянули мультимедійну презентацію «Казки для дітей та родини», підготовлену Тетяною Русіною, взяли участь у літературній ігротеці за казками братів Грімм, перегорнули сторінки книг з книжково-ілюстративної виставки, подивилися мультфільм «Король Дроздобород».