Письменники Рівненщини – дітям XVIII

ХVIII випуск методично-бібліографічних матеріалів «Письменники Рівненщини – дітям» присвячений творчості Валентини Люліч, Тамари Бацмай, Олени Медведєвої, Марії Солтис-Смирнової, Василя Титечка.


Люліч Валентина Анатоліївна

 Вперше у посібнику знайомимо з рівненською поетесою, прозаїком, перекладачем, бардом, членом Національної спілки письменників України Валентиною Люліч.

Народилась В. Люліч 1983 року в сімї службовця. З 1989 року проживає у Рівному. Закінчила ЗОШ № 25 та Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. Працює в органах прокуратури Рівненської області. 

Валентина Анатоліївна пише в основному для дорослих. Працює в жанрі співаної поезії. Свої вірші та твори інших авторів кладе на музику і виконує у  супроводі гітари.

Свою першу дитячу книжку  „Як зайченя сонечко шукало” авторка презентувала в 2019 році. Це кумедна казка для дошкільнят та молодших читачів про зайченя на ймення Пиріжок та про те, як воно сонечко шукало. Адже кожного вечора те кудись зникало. Чи вдалося йому розшукати сонечко та сонячних зайчиків, малюки дізнаються під час голосних читань дорослих. Хорошим доповненням до тексту стали чудові малюнки художниці М. Марчук. Розглядаючи їх, дітям буде цікаво і самим намалювати головних героїв казки або ж вирізати їх з паперу тощо.

Люліч В. Як зайченя сонечко шукало / В. Люліч . ‒ Рівне : Волинcькі обереги, 2019. ‒ 15с. : іл.


Бацмай Тамара Іванівна

Дитяча письменниця з м. Рівне Тамара Бацмай увазі дітей дошкільного віку пропонує свою нову книжечку „ Сом і сон” із серії „Світ навколо нас”. Це історія про дивовижний сон старого втомленого сома, який мріяв про нові та цікаві пригоди. Адже в спокійному ставку було все виважено, раціонально та, навіть, сумно.

Книжка навчатиме малюків цінувати дружбу, спонукатиме до роздумів, вміння позитивно сприймати навколишній світ, тішити добрими вчинками.  А ще вона допомагатиме малюкам у вирішенні мовних проблем. За  допомогою спеціальних вправ, які пропонує авторка, діти будуть засвоювати звуки та складні фрази, вчитися чітко вимовляти слова.

Книгу рекомендуємо для спільного читання дорослих та дітей.

Бацмай Т. Сом і сон / Т. Бацмай. – Рівне : Естеро, 2019. ‒ 12с.: іл.


Медведєва Олена Анатоліївна

У доробку відомої дитячої письменниці, журналістки та засновниці арт-видавництва з Рівного Олени Медведєвої з’явилося два нових видання – „Дванадцять облич радості” та „Крамниця часу”. Нагадаємо, що Олена Медведєва є також автором книг для дітей „Золоте Курча» , „По цей бік неба”, „Рівненський буквар” (найкраще видання для дітей Рівненщини 2018 р.), „Кольорові равлики”.   

„Дванадцять облич радості” – це дванадцять історій про юних рівнян з неординарними вміннями. Серед них – дівчина, яка вміє говорити слова навпаки і  хлопчик Михайлик, який у чотири роки знав уже дві з половиною сотні марок автомобілів. Він установив рекорд України – ідентифікував 253 емблеми автомобільних марок протягом 15 хвилин. А зараз уже вивчає банкноти, всі грошові одиниці світу.

У книзі цікаве також інтерв’ю з юною акторкою – Олею Боровець, яка зіграла головну роль у виставі Полліанна в Рівненському обласному драмтеатрі. До речі, у свої тринадцять років дівчина зіграла сто вистав. Захоплюючими є й інші історії.

Книгу „Дванадцять облич радості” авторка рекомендує і дітям, і дорослим, а також для сімейного читання.

Медведєва О. Дванадцять облич радості : інтерв’ю з неординарними дітьми / О. Медведєва . ‒  Рівне : Письменницька робітня «Оповідач». – 148 с.

Твір  „Крамниця часу” змушує повірити в реальність справжнього дива. Адже тільки в казці можна купити час різного призначення, на всі випадки життя : літній чи зимовий, довгий чи короткий, ранковий чи вечірній. Є тут час вільний, сміливий, переможний, мирний – годі й перелічити всі його види, що бережливо розкладені на полицях у Юліановій крамниці.  Найбільшим попитом у покупців, зазвичай, користується минулий та майбутній  час. А от теперішній – ніхто й не запитує. Винятком стає маленька дівчинка, яка прийшла придбати сьогодення. Що спонукало її до такого кроку? Книга „Крамниця часу” відкриває цю таємницю. Вона буде цікавою для тих, хто згадує минуле, мріє про майбутнє і насолоджується сьогоденням. А дивовижні ілюстрації художниці Наталі Серветник стануть для читачів чудовим доповненням твору.

Книгу рекомендуємо як для самостійного читання, так і для сімейного читання вголос. У рамках презентації книжки можна підготувати вікторину тощо.

Медведєва О. Крамниця часу / О Медведєва. ‒  Рівне : ПП Формат – А, 2019 . ‒ 20с.: іл.


Солтис-Смирнова Марія Петрівна

В 17 випуску посібника ми познайомили з молодою рівненською письменницею Марією Солтис-Смирновою. Вона відома серед маленьких читачів як авторка численних казок, багато з яких створила разом із школярами та їхніми малюнками. Свої чарівні оповідання казкарка публікує на власному сайті „Світ казки”.  Її твори також можна почути онлайн у власному виконанні.

Чимало оповідок Марії Солтис-Смирнової мають екологічний зміст. Це уже відомі дітям „Батарейка”, „Чому хворіє Кротеня” та ін. Наразі хочемо познайомити із збіркою казок „Бережімо Землю”. Вона дає відповіді на кілька важливих питань, що допоможуть Землі довше залишитися чистою. Серед нових історій ‒ казки „Як Рак і Окунь ставок рятували”, „Бережімо Землю”, „Порятунок зіроньки”, „Жив був смітник”, „Ліс буде!”, „Переселення”. Тексти  гарно проілюстровані художницею Іриною Герчанівською.

„Сім професій Гарбузика” ‒ це книжечка, яка познайомить малюків з деякими професіями. В чому особливість спортсменів? Що потрібне для роботи художника? Чим займається письменник? Як стати кухарем? Чи легко бути вчителем? Як вивчитись на танцюриста? І це ще не все… Головний герой оповідок Гарбузик довго вибирав собі професію і зрештою знайшов ту, яка йому сподобалась. Тож і маленькі читачі почерпнуть для себе цікаве про названі професії.

Знайомимо також з книжкою „Кроленята і чарівний глобус”. Читаючи її, малюки разом із героями книги подорожуватимуть різними країнами світу, де познайомляться з традиціями, архітектурою чи кулінарією різних народів. У дивовижних місцях їх чекають надзвичайні пригоди, нові відкриття, цікаві знайомства. Варто лише заплющити очі,    розкрутити глобус і зупинити його пальцем.  А далі починаються дива…

         Солтис — Смирнова М. Кроленята і чарівний глобус / М.Солтис Смирнова. ‒  Рівне : Письменницька робітня „Оповідач”, 2019. ‒ 30с.

Солтис-Смирнова Марія. Бережімо Землю  ⁄  Марія Солтис-Смирнова. ‒ Рівне :  Письменницька робітня „Оповідач”, 2020. ‒ 34с.

Солтис-Смирнова Марія. Кроленята і чарівний глобус ⁄ Марія Солтис-Смирнова. ‒ Рівне : Письменницька робітня „Оповідач”, 2019. ‒ 30с.

Солтис-Смирнова Марія. Сім професій Гарбузика ⁄ Марія Солтис-Смирнова. ‒ Рівне : Письменницька робітня „Оповідач”, 2020. ‒ 24с.


Титечко Василь Григорович

Нова книга Василя Титечка „Вчився зайчик рахувати” зацікавить маленьких читачів різноманітними і непередбачуваними історіями кумедних звіряток та явищами природи. Як говорить сам автор, ця книга пройде сміхотворним і теплим потягом по їхньому сьогоденню, аби наповнити його незабутніми фарбами дитинства.

Титечко В. Г. Вчився зайчик рахувати  ⁄  В.Г.Титечко. ‒ Рівне : ПП Лапсюк В.А., 2019. ‒ 32с.  

Обсуждение закрыто.