ЧИТАЦЬКІ ХІТИ

ДЛЯ   ПІДЛІТКІВ

Гурич Ян. Таємниця підземного лабіринту / Я.Гурич. – Харків : Ранок, 2005. – 544 с. : іл.

Герої книги Яна Гурича ведуть читачів складними, але цікавими шляхами до розгадки стародавніх таємниць, заразом – й до розкриття зловісних злочинців. Забуті підземні ходи; відважні юні каратисти – у вічному коловороті добра та зла…


Кемерон Брюс. Подорож собаки : роман / Брюс Кемерон ; пер. з англ. Д.Петрушенко. – Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 240 с.

Дружко – звичайний пес із надзвичайно великим та добрим серцем. Своє життя він присвятив господареві Ітану, ставши для нього найвідданішим другом, якого не знайти серед людей. Це був сенс життя для Дружка – зробити Ітана щасливим. А тепер, коли господаря не стало, пес готовий присвятити своє життя милій Клеріті, онуці Ітана. Піклуватися про неї, захищати, веселити та підтримувати – ось його призначення. Але мати дівчинки розлучає друзів… І в найскладніший період життя Клеріті залишається самотньою. Та немає таких перешкод, які б не змогла подолати справжня дружба й собача вірність!


Ковелл Крессида. Як приручити дракона : повість / К.Ковелл ; пер. з англ. А.Саган. – К. : РІДНА МОВА, 2017. – 224 с. : іл. – (Як приручити дракона)

Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги – драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім – приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені. Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!


Космовська Барбара. Великий вибух, або К. проти К. / Б.Космовська, Г.Касдепке ; пер. з пол. Д.Гук ; худож. А.Вєльбут. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2020. – 176 с.

У вipтуaльнoму cвiтi бaгaтo пepeвaг: зoкpeмa, тaм мoжнa бути ким зaвгoднo i пиcaти пpo ceбe щo xoчeш. Мoжнa вигaдувaти icтopiї, фaнтaзувaти, виcтaвляти якicь фoтки. Мoжнa бути кpутим i клacним! Вce oднo ж нixтo нe знaє, як уce є нacпpaвдi. Тa чи дoвгo мoжнa вдaвaти з ceбe кoгocь? I щo cтaнeтьcя, кoли пpaвдa знeнaцькa вийдe нaзoвнi?


Мацко Ірина. Кава по-дорослому : повість / І.Мацко. – К. : ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.

Книга «Кава по-дорослому»  – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.


Монтгомері Люсі-Мод. Енн із Зелених Дахів : роман / Л.-М. Монтгомері ; пер. з англ. А.Вовченко. – Львів : Урбіно, 2016. – 320 с.

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!


Портер Елеонор.  Поліанна : роман / Е. Портер ; пер. з англ. В.Панченко ; худ. В.Коверзнєва. – К. : РІДНА МОВА, 2019. – 240 с. : іл. – (КЛАСНА КЛАСИКА)

Захоплива книжка про янгольську дівчинку, яку батько навчив дякувати за все Богові та людям, шукати навіть за найсприятливіших обставин у житті тільки позитивне та хороше. Змінюючись сама, головна героїня завдяки невичерпному оптимізму й життєрадісності змінює довкола себе і людей, і світ. Цікавий твір – на всі часи.


Пресс Ганс. По гарячих слідах / Г.Пресс ; пер. з нім. І.Андрієнко-Фрідріх ; худож. Г.Пресс. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2020. – 128 с. – (Детективний квест)

У цій захопливій книзі юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів чи де стояла бочка з порохом. А ще – розшифрують головоломки, таємні послання, кросворди з підказками та різними доказами. За цими зачіпками вони й вийдуть на слід злочинців.


Ріордан Рік. Персі Джексон та Викрадач блискавок. Кн.1 / Р. Ріордан; літературний пер. Ігоря Бондаря-Терещенка ; іл. Олександра Крутика. – Х. : Ранок, 2011. – 496 с.

Персі Джексон, дванадцятирічний школяр, випадково дізнається, що його батько грецький бог морів Посейдон. Більш того, його звинувачують у тому, що він викрав блискавки Зевса. Тепер, щоб запобігти війні богів, Персі повинен відшукати справжнього злодія і повернути блискавки. Цикл романів про пригоди Персі став надзвичайно популярним в усьому світі.


Сайко Оксана. Нетутешній : повість / Оксана Сайко. – Київ : ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.

Ця повість про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.


Стронг Джеремі. Гармидер у школі  / Дж.Стронг ; пер. з англ. А.Поритко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 192 с.

Як?! До Вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Спробуйте попросити про це вашого директора – адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчительки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважання, рейвах, тарарам, одним словом – суцільний гармидер!


Штанко Катерина. Дракони, вперед! : повість / К. Штанко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 272 с. : іл.

Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує… дракона, який круто змінює його звичне життя… Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку…


Штефан Аліна. Літо довжиною в ДНК / Аліна Штефан ; Ілюстратор Аня Іваненко – Харків : Вид-во «Ранок», 2018. – 176 с.

Повість «Літо довжиною в ДНК» познайомить школярів із історією та останніми досягненнями в галузі біотехнологій. Книга містить безліч цікавого тексту та цілком зрозумілі малюнки та схеми і може легко замінити нудний урок з біології. Виділені в тексті слова мають відповідники мовою світової науки. Школярі можуть гуглити ці значення або звертатися до статей із джерел, розміщених на початку книги. На останніх сторінках уміщено цікаві фотоматеріали. Усе це дбайливо дібрала авторка цієї повісті – письменниця й лікарка, закохана в дитячу літературу мама трьох юних читачок Аліна Штефан.

Обсуждение закрыто.