1805

18.05

В третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки! Основна мета свята  ‒ збереження українських цінностей, створення та носіння вишиванок та їхня популяризація. 
Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг.

День вишиванки відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Цього дня у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку відбулася літературно-музична година «Закодована вічність в узорах: з історії української вишиванки». Присутні учні 5-х класів ЗОШ№18 дізналися про традиції, обряди, культуру та історію вишиванки, яка передавалася із покоління в покоління століттями. Під час заходу звучали вірші, пісні, прислів’я та приказки про найдавніший оберіг і символ безсмертя українського народу сорочку-вишиванку.

Цікаво пройшов день вишиванки у відділі масової роботи та естетичного виховання.

Для учнів ЗОШ № 1 відбулася презентація виставки та мистецький колаж «Відіб’ються і любов і ласка в хрестиках на білім полотні» ‒ про історію, символіку та регіональні особливості вишитого одягу різних куточків України. Школярі дізналися про орнаменти української вишивки на прикладі своїх сорочок, які були неповторні кожна по своєму.

Вся присутня дітвора була у вишиванках; навіть відвідувачі віртуальної читальної зали, які прийшли «початитись» з друзями та пограти в ігри, були зодягнуті в національний стрій.

Comments are closed.