Головна | Покажчик авторів та назв книг і статтей  
 
 

Нема читання – нема
й духовної єдності
вихователя й вихованця”. –
В.О.Сухомлинський

 

Важко переоцінити значення книги і читання у вихованні нашого майбутнього – дітей. Читання книг у сім’ї – одне з джерел формування особистості людини і особливу роль у цій справі відіграють батьки. Саме вони власним прикладом і своїм ставленням до книги повинні розвивати у дитини інтерес до читання, сприяти її духовному розвитку. Всі маленькі діти люблять слухати казки, просять тата чи маму ще і ще раз почитати про улюблених героїв. Потім дитина йде до школи, вчиться читати самостійно, але це не означає, що можна звільнити себе від необхідності читати вголос. По-перше, ще довго читання буде для дитини втомлюючим заняттям, а по-друге, що може бути приємнішим за милі звуки маминого голосу, який оживляє сторінки улюбленої книжки!!
Книги – засіб духовного спілкування батьків з дітьми. Кращі книги виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їхнє життя повнішим, цікавішим.
Батькам треба читати книги разом з дітьми, викликати у дитини інтерес до книг, слідкувати за їх відбором, допомагати розуміти прочитане.
Сьогодні хороша традиція сімейних читань стала згасати, тому що телебачення та електронні видання займають у дозвіллі сім’ї велике місце. Але всі ці засоби не можуть замінити книгу.
Якщо ви систематично займаєтесь дитиною, виховуючи в неї любов до книги, ви можете бути впевнені – створені важливі умови для дальшого розвитку її розуму, моралі, естетичного сприйняття світу.

Які ж книги відібрати для читання в сімейному колі з дітьми молодшого шкільного віку? Мета бібліографічного посібника – допомогти вирішити це питання. Він вміщує художні та науково-пізнавальні книги для дітей, а також літературу про дитяче читання для батьків. Художні книги розділені по жанрах: вірші, літературні казки, оповідання й повісті. У межах розділів книги розміщені в алфавітному порядку.