Логотип Пчілка (Beez), Три маленькі бджілки

 
  • Головна
  • ПрофіКемп
  • Анонс подій
  • Наша бібліотека
  • Ресурси
  • Дітям
  • Батькам
  • Бібліотекарям
  • Бібліограф радить
  • Краєзнавча сторінка
  • Нові книги
  • Карта сайту












10.11

На літературно-театралізоване свято «Карнавал осінніх барв», що відбулося у відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, зібрались учні 3-4 класів СпШ №15, НВК «Колегіум», ЗОШ №1. Осіннє дійство для школярів підготували студенти педагогічного факультету РДГУ спільно з працівниками бібліотеки. Бібліотекарі прикрасили читальну залу осінніми композиціями та оформили книжково-ілюстративну виставку «Золотом осінь дорогу встеляє».

Свято розпочалось танцем з парасольками, а далі господарка карнавалу панна Осінь вітала присутніх чарівною піснею про осінню пору. Прийшла вона не сама, а з веселими лісовими звірятами: зайчиком, білочкою, ведмедиком та колючим їжачком. Вони провели з дітьми веселі ігри і конкурси, а ще малеча охоче загадувала цікаві загадки звірятам. Продовжили свято осінні овочі: огірок, помідор та капуста, які теж порадували школярів запальним танком.
З кременецької землі на свято приїхала лауреат багатьох Всеукраїнських музичних конкурсів Мар’яна Томашівська. Вона познайомила дітей з різними видами сопілок та відтворила їх звучання, зігравши коломийки та чарівні пісенні мелодії. На вишитому рушникові присутні вітали запашний коровай, що є символом достатку, благополуччя, гостинності та підсумком збору врожаю. Всі разом заспівали пісню «Діти України».
Наприкінці свята учні радо пригощались солодощами, що дарувала панна Осінь зі своєї осінньої комори. Незважаючи на негоду за вікном, дружня і приємна атмосфера, відчуття свята, яке створили студенти та бібліотекарі, залишили тільки приємні спогади у дітей. На згадку про осінній карнавал всі разом сфотографувались на спільну світлину.
Фотозвіт: https://vk.com/album166595971_238084346



 

 


 

9-10.11

«О мово, музико, калино – бальзам цілющий для душі» – під такою назвою в рамках краєзнавчих студій «Відчуй, що це земля твоя» пройшла літературно-музична година для учнів молодших класів ЗОШ № 1 та ЗОШ № 5 до Дня української писемності та мови.
Школярі дізналися, хто такий Нестор Літописець, яка книга є найдавнішою пам'яткою української писемності ХІ-ХІІ ст., яких переслідувань зазнавала наша рідна мова.
Українська мова вважається однією із наймилозвучніших мов у світі та має багатющі можливості. Так, діти грали в мовні ігри; складали тексти, в яких кожне слово починається з однієї літери; пригадували лічилки, скоромовки, прислів’я, приказки, чистомовки, потішки; відгадували загадки та значення фразеологізмів; читали вірші; співали пісні; дізналися цікаві факти про українську мову.
А насамкінець, всі разом, склали словник найбільш вживаних слів – «суржиків».
Яка ж вона гарна, багата і мелодійна – наша рідна мова. Бережімо та цінуймо її.

 

   

27.10

На базі Центральної дитячої бібліотеки м.Рівне пройшов обласний семінар бібліотечних працівників на тему: «Формування читацького інтересу до української культури в бібліотеках для дітей». Підвищити свою кваліфікацію приїхали заступники директорів ЦСПШБ з питань бібліотечного обслуговування дітей, директори та завідуючі дитячих бібліотек області.
Актуальні проблеми популяризації української книги висвітлювали провідні фахівці обласної бібліотеки для дітей: Лариса Лісова, Тетяна Русіна, Майя Романова, Світлана Молчанова. Досвідом роботи Центральної дитячої бібліотеки Рівного поділилась завідуюча книгозбірні Світлана Птіцина. З новими методично-бібліографічними матеріалами познайомила учасників семінару провідний методист Лариса Лаврук.
Під час заходу відбулась презентація нових книг рівненської авторки Віри Правоторової. Письменниця надзвичайно зворушливо прочитала свої поезії для дітей з книг «Віршенята і віршики з оксамитової торбинки» та «Веселі віршики з мальованого глека». Детальніше ознайомитись з програмою семінару можна тут.
Фотозвіт: goo.gl/b9PwA7

 

18.10


Цікаво та креативно у нашій книгозбірні пройшла зустріч учнів 4 кл. ЗОШ № 3 з дитячою письменницею, автором-організатором Всеукраїнської ініціативи "Додай читання" Євгенією Пірог. В образі веселої і мудрої Казкарки Джинні вона презентувала свою нову книгу "Астронавти з Великої Росяної". На її написання авторку надихнула захоплива мандрівка Музеєм космосу у Вашингтоні, особисті враження від запуску космічного транспортного корабля у США та зустріч з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком.
Діти разом з Казкаркою Джинні грали в гру "Пташина пошта", відгадували загадки космічної вікторини, співали пісні та весело танцювали.
Письменниця провела майстер-клас з виготовлення зірочки у техніці оригамі.
Зустріч завершилася автограф-сесією та дружнім фото на згадку.

   

06-07.10

Надзвичайно важливо донести до дитячих сердець велику спадщину народної мудрості та навчитись берегти, як дорогоцінний скарб, свою мову, культуру, історію.
Кожна країна має свої народні символи, за якими її впізнають в цілому світі.
Про українські обереги прослухали розповідь школярі 3-4 кл. ЗОШ № 1, побувавши у відділі масової роботи та естетичного виховання на мультимедійній презентації «Найкраща у світі моя Україна. Її обереги – верба і калина».
Учні дізнались цікаві факти про народні символи – вербу та калину, в яких обрядах вони використовуються, про їх цілющі властивості та чому калину садять біля хати й криниці, а вербу – біля водойм.
Діти відгадували загадки, слухали легенди, приказки, пісні, згадали поезію Т.Г.Шевченка про вербу та калину.

 

 

 

30.09

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у книгозбірні відбувся цілий ряд цікавих заходів для дітей!

У відділі  обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку пройшла  захоплююча  квест-мандрівка «Про батьківський край запитаю у книжки». Квестери,  учні 7-А класу ЗОШ № 9, розділилися на дві команди, визначили капітанів і кольорову атрибутику – блакитні та жовті стрічки.  Бібліотекарі розповіли учасникам умови  квесту і вручили перші конверти із завданнями, які зорієнтували гравців, звідки стартувати. Загальна кількість прихованих завдань,  відповіді на які потрібно було відшукати за допомогою підказок, складала  16. Завдання знаходилися  на  абонементі,  на книжкових виставках, у закритому  фонді читального залу, книгосховищі та навіть  у холі книгозбірні.

Під час мандрівки  школярі  глибше  дізналися про історію  міста Рівне, його архітектуру, видатних особистостей; познайомилися з творчістю рівненських письменників, які пишуть для дітей. Хто здобув для нашого міста Магдебурське право? Яка будівля знаходилася на вулиці Замковій у 30-х роках ХІІІ ст.? Яким роком  датується перша письмова згадка про  Рівне?  Відповіді на ці та інші питання  учасники  квесту відшукували за допомогою книг.  Ця командна гра показала ерудованість, уважність та кмітливість учнів.

Переможцем  стала команда з блакитними стрічками, члени якої за умовами гри перші склали вислів Ліни Костенко «В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина». Всі учасники квест-мандрівки  отримали подарунки та смаколики від бібліотеки.

   

Ігрові заходи, що відбуваються у бібліотеках – це те, що найбільше подобається юним користувачам. Не стали винятком і шестикласники Центру «Особлива дитина», які взяли участь в інтерактивних іграх «Мій край – частинка України». Початком заходу стало знайомство з краєзнавчим фондом бібліотеки, перегляд презентацій, присвячених Рівненщині. Діти відповідали на запитання вікторин, складали пазли, виконували інші завдання, розміщені на краєзнавчій сторінці сайту «Бібліоігротека» https://goo.gl/RnzIBJ.
Учні також завітали до клубу сімейного дозвілля «Нінтешк@», де позмагалися в стрибках у воду та сноуборді за допомогою ігрових консолей Nintendo Wii.




 

Хто найбільше у світі полюбляє ласувати медом? Маленькі читачі відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку дізналися про це з виставки однієї книги «Гостиннний друг Вінні-Пух».
Виставка присвячена відомій книзі Алана Мілна «Вінні-Пух і всі-всі-всі…», яка у цьому році відзначає 90-річчя виходу у світ.
Діти побачили героїв мультфільмів про найбільшого солодкоїжку Пуха. Вони дізналися про «не таких» бджіл та про те, як Вінні ходив у гості. Познайомились з Тигром, Пацем, Кроликом, Осликом Іа-іа і Совою. Дітлахи сміялися, коли слухалили про кумедні пригоди друзів Вінні-Пуха та навіть самі придумували нові сюжети з улюбленими персонажами.

   
  • Початок
  • Попередня
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Наступна
  • Кінець

                                м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 27
								dtbiblioteka@gmail.com	
								тел. (0362) 261994