16.05.2019
На базі Рівненської обласної бібліотеки для дітей відбулося проблемно-цільове навчання для слухачів РЦ ПК та ППК НАКККіМ, серед яких були провідні фахівці центральних районних і міських бібліотек Рівненської та Хмельницької областей.
Завідувач відділу масової роботи та естетичного виховання Тетяна Русіна розповіла слухачам про діяльність, основні завдання Українського культурного фонду (УКФ) та реалізацію грантового проекту «Маловідомі архітектурні пам’ятки Рівного» (за підтримки УКФ) у Рівненській обласній бібліотеці для дітей.
Фахівці, які були присутні, виступили не тільки в ролі слухачів, але й стали учасниками професійного діалогу. Обговорення актуальних проблем пошуку джерел фінансування, механізму співпраці з Фондом та інші питання дозволили з користю провести навчальний процес.
Присутні переглянули унікальний мультфільм «Зупинись! Тут живе історія», створений обдарованими дітьми міста.
Бібліотекарі також стали учасниками тренінгу з медіаграмотності, який провела завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки, медіатренер Світлана Молчанова.
Учасники обговорили питання об’єктивності медіа, виконали практичні завдання, працювали в групах. Рефлексія тренінгу була присвячена актуальності медіаграмотності та ролі бібліотеки в системі медіаосвіти.
16.05.2019
ВИШИВАНКА – НЕ ПРОСТО ГАРНИЙ ОРНАМЕНТ НА ОДЯЗІ.
ВИШИВАНКА – ЦЕ КОД НАЦІЇ !
Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Це міжнародне свято, а його мета – зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Воно не є ані державним, ані релігійним – святкування відбуваються по всьому світу.
За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.
В Рівненській обласній бібліотеці для дітей підтримали цю чудову традицію - і працівники і дітвора були у вишиванках. Четвертокласники ЗОШ № 1 побували у відділі масової роботи та естетичного виховання на етнографічній замальовці «Руками створена краса». Діти прослухали розповідь про історію виникнення вишивки на Україні, значення різних символів, орнаментів, кольорів. Школярі поділились розповідями про свої сімейні традиції, прослухали пісні про вишиванку, переглянули мистецьку виставку «По всьому світу українська вишивка цвіте».
А у відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку учні 5-х класів ЗОШ № 9 полинули в українську минувшину під час народознавчої години «На цьому полотні душа мого народу». Діти розповіли про свої святкові, барвисті сорочки, які вишивали їм мами та бабусі. Під час заходу звучали вірші, пісні, прислів’я та приказки про найдавніший оберіг і символ безсмертя українського народу.
Хай життя буде вишите кольорами ЩАСТЯ, ДОБРА і НАДІЇ!
З Днем вишиванки!
10.05.2019
Щорічно, в другу неділю травня, в різних куточках Землі, зокрема і в Україні, відзначається День Матері. Щоб краще дізнатися про це свято, до відділу обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку завітали учні 1-х класів ЗОШ №1 та НВК «Колегіум» на народознавчу годину «Рідна матуся мій оберіг».
Школярі дізналися про історію виникнення свята, як святкують цей день у різних країнах, які подарунки дарують матерям. Діти позмагалися в грі «Хто кращий», де збирали розкидані іграшки. Під час гри «Розвішай рушнички» показали, як потрібно допомагати мамі після прання. Спробувавши себе у грі «Перебери та пересип» учні дізналися, що потрібно зробити, щоб приготувати кашу, а також проявили свою кулінарну майстерність, ліплячи вареники з пластиліну. Виявилося, що допомагати мамі в таких буденних справах вміють усі.
А у відділі масової роботи та естетичного виховання діє книжково-ілюстративна виставка «Нема нічого вище слова Мати».
08.05.2019
У Клубі цікавих зустрічей «Дотик» відбулося знайомство з психологом Студії психологічного розвитку BRAIN – Іриною Воробей. Для учнів 10 класів ЗОШ № 11 було проведено тренінг «Стежкою до свого Я», в рамках якого за допомогою завдань, запитань та психологічної гри присутні краще змогли зрозуміти себе, розкрити свої потреби, таланти, які в майбутньому допоможуть у виборі професії та навчать не боятися висловлювати свої думки та спілкуватися в суспільстві.
02.05-08.05.2019
Друга світова війна стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено військові злочини та загинуло від 70 до 80 млн. осіб.
Протягом тижня у відділі масової роботи та естетичного виховання для четвертокласників ЗОШ № 1 та десятикласників НВК "Колегіум" відбулися години патріотичного виховання «В серцях і книгах пам’ять про війну», приурочені Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Учнів не залишила байдужими розповідь про зруйновані міста і села, втрати в кожній сім’ї, роль жінок на війні і в тилу, вивезення матеріальних цінностей, концтабори та примусові роботи в Німеччині. Кожен із присутніх пригадав своїх рідних, які пережили страхіття війни та схилив голову, шануючи світлу пам’ять загиблих.
02.05.2019
В рамках програми «Через маленьку книгу – у великий світ» з розвиваючою грою «Доки ллється – все сміється», бібліотекарі завітали в КЗ «Навчально – реабілітаційний центр» РОР. Малюки поглибили свої знання про воду, її стани, властивості; усвідомили важливість води для всього живого та ознайомились з прикметами про цю цілющу речовину. Залюбки діти прослухали казочки Василя Сухомлинського «Як ріка розгнівалась на дощик» та «Камінь», а також грали в рухливі ігри й відгадували загадки.
25.04.2019
Великдень вважається одним з найбільших християнських свят. З давніх-давен люди готуються до зустрічі цього найсвітлішого дня – Воскресіння Господнього.
Відділ масової роботи та естетичного виховання теж приготувався. Зал прикрашає виставка-експозиція «Великодні традиції українців», а учні молодших класів ЗОШ № 1 та ЗОШ № 5 побувавли на годині ужиткового мистецтва «Великодні дзвони на зорі, писаночка й паска на столі».
Школярі дізнались значення свята, познайомились з Біблією для дітей, ілюстрованою Гюставом Доре, почули розповідь про великодні традиції, обряди, легенди, про писанкарство, як один з найдавніших видів народного малярства та різновид сучасних писанок.
Діти виготовили макет паперової писанки, яку прикрасять дома і подарують рідним.
25.04.2019
Минають роки… Годинник життя відраховує 33 річницю Чорнобильської катастрофи. З нагоди цієї сумної і трагічної дати у ЗОШ № 9 для учнів 3-х класів була проведена виховна година «Чорнобильська трагедія – біль України», де діти дізналися про події 26 квітня 1986 року, а також подивилися документальний фільм.
У відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку оформлена книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…». На ній представлені документальні матеріали, художні твори та статті з періодичних видань, в яких висвітлені трагічні події Чорнобильської катастрофи та розповіді про героїв-ліквідаторів аварії.