Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»
(з історії конкурсу)

Ідея конкурсу дитячого читання виникла у 2004 році. Тоді він пройшов як міжобласний конкурс «Найкращий читач Форуму 2004». У ньому взяли участь читачі бібліотек Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської областей. Організатори – громадська організація «Форум видавців», Львівська державна обласна бібліотека для дітей, Головне управління освіти та науки Львівської облдержадміністрації.

Мета конкурсу – заохочення дітей до систематичного читання, популяризація кращої світової літератури для дітей, вироблення в учнів навичок самостійної роботи з книгою. 18 вересня 2004 р. в рамках Форуму видавців як книжкового ярмарку, пройшов День дитячого читання, в якому взяли участь 15 читачів-дітей з Рівненщини.
У 2005 році конкурс «Найкращий читач Форуму» стає всеукраїнським, до нього долучаються обласні бібліотеки для дітей всіх регіонів України. Конкурс проводиться вже в 3 етапи: сільський/міський, районний та обласний. Участь в конкурсі брали учні 5-11 кл. і головним призом для трьох переможців стає знову безкоштовна поїздка до

Львова (вже на 4 дні). У програмі перебування на Форумі – зустрічі з письменниками та іншими відомими людьми, величезна виставка-ярмарок, екскурсії Львовом та замками Львівщини, відвідування друкарні «Атлас», оперного театру.

2006 року конкурс стали називати «Найкращий читач року», учасниками були учні 7-9 класів. Під час обласного туру читацького змагання учасники брали участь у письмовій вікторині та розповідали про свою улюблену книгу. Діти проявляли надзвичайний креатив у своїх виступах. Зокрема, одягали костюми літературних героїв, читали напам’ять уривки, малювали ілюстрації та плакати до книг.

Під час триденного перебування у Львові юні читачі зустрілися з мером Андрієм Садовим, з екскурсією побували на батьківщині І.Франка у с.Нагуєвичі, отримали книжкові подарунки під час урочистої церемонії нагородження в клубі «Міленіум», тощо.

У 2007 році до організації конкурсу долучається Національна бібліотека України для дітей та Державна науково-педагогічна бібліотека України ім..В.О.Сухомлинського..  З

2007 року до участі в конкурсі запрошуються лише учні 6-7 кл. З цього року Форум видавців почав проводити дитячий книжковий ярмарок і перебування дітей-переможців у Львові набуває форми Всеукраїнського фестивалю дитячого читання «Книгоманія», у рамках якого пройшли нагородження переможців, екскурсія містом, зустріч з авторами, відвідування Ратуші та параду левів, літературний квест та ін.

За активність у проведенні «Найкращого читача України-2007» Рівненська обласна бібліотека для дітей отримала винагороду від Форуму видавців – 5000грн. для придбання книг.

У 2011 р. за активну участь в конкурсі заохочувальними призами були нагороджені Людмила Василівна Чудік, бібліотекар дитячого відділу Демидівської районної бібліотеки та Валентина Миколаївна Середа, зав.бібліотекою Березнівського агротехнічного ліцею.
У 2012 році нажаль ні конкурс ні фестиваль не проводились, оскільки у Львові проходили ігри чемпіонату з футболу Євро-2012.

2013 року обласний тур конкурсу проходив за сценарієм, в якому Королева книг зустрічала дітей, загадувала їм загадки, робила невеличку екскурсію бібліотекою; виступали діти-учасники художньої самодіяльності. Діти представляли свої улюблені книги та читацькі щоденники.

Щороку під час проведення конкурсу в обласній бібліотеці для дітей всі діти-учасники отримують книжкові подарунки та солодкий стіл від організаторів.

До роботи журі конкурсу залучаються бібліотекарі, працівники освіти, відомі рівненські письменники. За роки конкурсу членами журі були, зокрема, Лідія Рибенко, Юрій Береза, Юлія Бондючна, Неоніла Диб’як, Любов Пшенична, Михайло Степанюк, Євген Шморгун, Петро Велесик.

Преможці конкурсу  дитячого читання на Рівненщині:
2005р. Поліщук Євгенія, с.Межирич Острозький р-н
Ірина Широченко, м.Березне
Оксана Микитюк, м.Дубно
2006р. Антон Чугай, м.Кузнецовськ
Ангеліна Кірик, м.Дубно
Дарина Хижняк, м.Дубно
2007р. Петро Катеринич, с.Любиковичі, Сарненський р-н.
Катерина Коротчук, смт.Степань, Сарненський р-н.
Інна Гришковець, с.Теслугів, Радивилівський р-н.
2008 р. Оксана Придаток, с.Голубне, Березнівський р-н,
Тарас Сухоплясов, м.Дубно,
Роман Пришко, м.Радивилів
2009 р. Сергій Мельникович, с.Вовчиці, Зарічненський р-н
Тетяна Хильчук, м.Березне
2010р. Юлія Кравчук, м.Березне
Леся Косянчук, с.Дружба, Радивилівський р-н
2011р. Мирослава Артемовська, м.Дубно
Лілія Царук с.Чабель Сарненський р-н
2013р. Вікторія Климук с.Крилів Корецький р-н
Роман Крук м.Дубно
2014р. Марія Бурич, с.Друхів Березнівський р-н
Валерія Колодежна м.Костопіль
Олександр Лахманюк м.Дубно
2015р. Іванна Єленець с.Чабель Сарненський р-н
Вадим Протуренко с.Студянка Дубенський р-н
2016р. Станіслав Одукалець м.Здолбунів
Ольга Комар м.Рівне
2017р. Денис Олеля с.Н.Корець Корецький р-н
Станіслав Одукалець м.Здолбунів
2018p. Христина Петрушко, с.Городище Дубровицького р-ну
Аліна Єленець, с.Чабель Сарненського  р-ну
2019р. Марія Бриж, с. Яринівка Сарненського р-ну
Ірина Шишак, с. Городок Рівненського р-ну

 

Обсуждение закрыто.