09.11
9 листопада у День святкування української писемності та мови до відділу обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку завітали учні 4 класів ЗОШ № 11. Під час літературно-музичної години «Рідне слово сонцем осяває всесвіт української душі» діти почули цікаві факти з історії виникнення писемності, а також розповідь про великих просвітителів слов’ян – братів Кирила та Мефодія. Було продемонстровано відеоматеріал про життя Нестора Літописця, звучали вірші про мову.
Мова – це душа народу, його сила і слабкість, його неповторність і єдність. Мова – це показник культури народу, недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив». На жаль, сьогодні не всі досконало володіють рідною мовою, тому на завершення заходу учням було запропоновано взяти участь у пізнавальній вікторині «Мовне асорті», де учасники показали свої знання з української мови.
Молодші школярики в цей день цікаво й активно навчились під час літературної гри-вікторини «Мову рідну величаю». Участю в конкурсах «Відгадай слово», «Де живе рима», «У світі фразеологізмів» діти збагатили свої мовні знання, за що й отримали від бібліотеки книжкові подарунки.
До мовного турніру «Дзвенить струмочком українська мова», який відбувся у відділі масової роботи та естетичного виховання, учні 3-х класів ЗОШ №1 старанно готувались – вивчили вірші та прислів’я про рідну мову, брали участь у мовних іграх та конкурсах. Декламування перепліталось з розповіддю бібліотекаря про красу та мелодійність нашої мови, якою написані невмирущі твори класиків української літератури.
Школярі дізнались про ганебні укази та заборони української мови. Але гнана і переслідувана мова жила завдяки найбагатшому у світі фольклору: в піснях і віршах, казках і легендах,загадках, приказках і скоромовках. Учасники заходу зрозуміли, що головне завдання кожного – берегти цей неоціненний дар, примножувати його та не засмічувати чужими і грубими словами.