Який потрібно мати в душі безсмертний цвіт,
щоб хвилювати людство і через сотні літ.
Яким зарядом треба наснажити слова,
щоб пісня і сьогодні звучала, як нова.
Щороку березень приходить до нас пам’ятною датою – днем народження Тараса Григоровича Шевченка. Щось глибоко символічне є і в тому, що Шевченко прийшов у світ в час воскресіння природи, коли сонце пробуджує все живе на землі. Так і слово Великого Кобзаря руйнує байдужість наших душ, повертає безсмертя своїй рідній землі, а його «Кобзар» і сьогодні, через два століття, звучить по-сучасному, кожен рядок його ніби написаний у наші дні і про наш час.
Вшанування пам’яті українського пророка проходить у всіх культурних та начально-виховних закладах м.Рівне. Обласна бібліотека для дітей взяла участь у Шевченківському святі «Як згадаю свою долю заплаче серденько», що пройшло в НВК «Колегіум», ЗОШ №1. Учні 1-4 класів декламували вірші, танцювали, співали пісні на слова Тараса Григоровича, поставили сценку з поеми «Наймичка». Завідувачка відділу масової роботи та естетичного виховання бібліотеки Тетяна Русіна розповіла присутнім про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка, познайомила з художньою спадщиною великого Генія та представила електронний ресурс «У слові праведнім, у славі віковій», створений працівниками відділу.
Всіх бажаючих запрошуємо відвідати книжково-ілюстративну виставку «Це сивий лірник, він багато знає. Його послухать сходяться віки», яка діє у відділі масової роботи та естетичного виховання нашої книгозбірні.
У відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку проведено конкурс декламаторів «Дзвінко лунає Тарасове слово». В українських вишиванках діти, учні 1-А класу ЗОШ № 1, з задоволенням декламували вірші Великого Кобзаря: «Садок вишневий коло хати», «Думка», «Боже милий», «Неначе писанка село», «Зоре моя вечірняя», «Встала весна».
Найактивніші учасники – Артем Малиновський, Валерій Свирид, Вікторія Позняковська, Максим Позняковський, Артем Жовнір отримали заохочувальні призи від дитячої книгозбірні.