160217_01

16.02

Кожна людина на землі мріє мати оберіг, який захистить від зла та біди, допоможе виконати найзаповітніше бажання та дасть сили побороти усі негаразди сьогодення. У нашого народу здавна такий оберіг існував – це лялька-мотанка.
Лялька – це і дитяча іграшка, і оберіг родини та роду, і могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями. Головне призначення ляльки – берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів. 
В Україні лялька-мотанка – це «берегиня». Виготовляли і більш «спеціалізовані» ляльки: «долюшка» – молодій нареченій на щасливе подружнє життя; «нерозлучники» – весільна лялька з однією рукою на двох – молодого та молодої, що символізує злагоджене любов’ю життя; «пеленашка» –  яку клали в колиску немовляті, щоб стала захисницею та оберегом дитинки. Ще були: «багаторучка», «утішниця», «забавлянка», «зернушка», «травниця», «лихоманка».
Про історію народної іграшки та її обрядове призначення розповіла на майстер-класі «Лялька-мотанка – оберіг родини» бібліотекар відділу масової роботи та естетичного виховання Тетяна Русіна учням 6-А класу НВК «Колегіум». А ще, всі разом вчилися робити ляльку-мотанку.
Пам’ятайте, лялька, зроблена власними руками, значно тепліша та добріша, ніж куплена – вона має магічну силу оберегу, бо вона наша – автентична … лялька-мотанка!.

Comments are closed.