Публічні закупівлі

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартостіпредмета закупівлі.

1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, його категорія: комунальний заклад «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради; 33028, м. Рівне, вул. С.Петлюри, 27; код за ЄДРПОУ – 02221857; категорія замовника – юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади.

2. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі: Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (постачання теплової енергії), код Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» — 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція.

3. Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-01-04-001898-c

4. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів у сфері теплопостачання.

5. Обгрунтування розміру бюджетного призначення: розмір бюджетного призначення визначений на підставі кошторису видатків від 21.01.2021 р.

6. Очікувана вартість предмета закупівлі: 250 000 грн. 00 коп. (двісті п’ятдесят тисяч  грн. 00 коп.) з ПДВ.

Очікувана вартість предмету закупівлі розрахована виходячи із загальної площі приміщень, яку необхідно отопити, фактичного обсягу спожитої теплової енергії у попередніх роках та тарифу на теплову енергію.

7. Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Очікувана вартість предмету закупівлі визначена відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275.

Відповідно до Методики:

OBper = V х Цтар,

де  OBper – очікувана вартість закупівлі товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів; V – кількість (обсяг) товару/послуги, що закуповується;  Цтар – ціна (тариф) за одиницю товару/послуги, затверджена відповідним нормативно-правовим актом;

Очікуване споживання на 2021 рік – 150,67 Гкал. Тариф на січень 2021 року – 1659,25 грн. (з ПДВ) за 1 Гкал. Загальна вартість предмета закупівлі на 2021 рік – 250 000 грн. з ПДВ (150,67 * 1659,25 = 250 000 грн.).

8. Процедура закупівлі:

Переговорна процедура закупівлі, скорочена (п. 2 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»): переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконанні, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків  –  відсутність конкуренції з технічних причин).

Законом України «Про природні монополії» від 20.04.2000 р. № 1682-III регулюється діяльність суб’єктів природних монополій в Україні, у тому числі, щодо транспортування теплової енергії (теплопостачання). Відповідно до статті 5 Закону України «Про природні монополії» Зведений перелік суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним комітетом України відповідно до його повноважень. До зазначеного переліку, що розміщений на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України, станом на 30.11.2020 р., включене Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівнетеплоенерго», яке займає монопольне становище як суб’єкт природної монополії на ринку транспортування теплової енергії для споживачів міста Рівного під номером 180. Також ТОВ «Рівнетеплоенерго» внесене до Реєстру суб’єктів природних монополій у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення станом на 31.11.2020 р., під номером 58, з яким можна ознайомитись на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за посиланням https://www.nerc.gov.ua/data/filearch/litsenziini_reestry/reestr_monopol_teplo-vodo.pdf.

Здійснюючи діяльність на вищевказаному ринку Товариством «Рівнетеплоенерго» було розроблено власний договір транспортування теплової енергії, який укладається з Приватним підприємством «Рівнетеплосервіс» (код ЄДРПОУ 39815181). Постачання виробленої теплової енергії ПП «Рівнетеплосервіс» здійснюватиме безпосередньо споживачу, а транспортування такої теплової енергії здійснюватиме ТОВ «Рівнетеплоенерго» на підставі вищевказаного договору.

Теплова мережа Замовника підключена до теплової мережі ТОВ «Рівнетеплоенерго». ТОВ «Рівнетеплоенерго» перебуває у відносинах контролю до ст. 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції» з ПП «Рівнетеплосервіс». Разом з тим, виходячи із змісту понять Закону України «Про публічні закупівлі» ТОВ «Рівнетеплоенерго» та ПП «Рівнетеплосервіс» є афілійованими підприємствами.

Одним із видів діяльності ПП «Рівнетеплосервіс», який включений до Зведеного переліку суб’єктів природних монополій під номером 77 та  до Реєстру суб’єктів природних монополій під номером 77, є постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря. На такий вид діяльності ПП «Рівнетеплосервіс» отримало необхідні ліцензії.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» відповідно до договору про транспортування теплової енергії зобов’язується здійснювати транспортування теплової енергії, яка виробляється ПП «Рівнетеплосервіс» на джерелах теплової енергії, що перебувають у власності або користуванні ПП «Рівнетеплосервіс» і постачається тепловими мережами до об’єктів Споживача, а ПП «Рівнетеплосервіс» оплачувати за послуги з транспортування теплової енергії у порядку та на умовах, визначених цим Договором.

Таким чином, правовідносини, які виникатимуть на основі укладених договорів між учасниками конкуренції не матимуть наслідку виникнення додаткової альтернативи для споживачів теплової енергії.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про захист економічної конкуренції» узгодженими діями є укладання суб’єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об’єднанням рішень у будь-якій формі, а також будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка суб’єктів господарювання. Ст. 11 цього Закону передбачено, що Антимонопольний комітет України може визначити типові вимоги до узгоджених дій, які затверджені розпорядженням № 27-р від 12.02.2002 року та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 07.03.2002 року за №239/6527.

Враховуючи те, що ПП «Рівнетеплосервіс» здійснює виробництво теплової енергії з використанням твердого палива, що забезпечить можливість економії природного газу та зниження тарифів на вироблену теплову енергію, Рівненське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надає дозвіл на узгоджені дії щодо транспортування теплової енергії.

Отже,  за відсутності конкуренції з технічних причин, КЗ «Рівненська обласна бібліотека для дітей» РОР не має можливості здійснювати закупівлю послуг з постачання теплової енергії в інших суб’єктів господарювання. Дані послуги за місцезнаходженням об’єктів комунального закладу «Рівненська обласна бібліотека для дітей» Рівненської обласної ради  по вул. Відінська, 13, вул. С. Петлюри, 27 та пр. Миру, 16 можуть бути надані виключно певним суб’єктом господарювання, а саме ПП «Рівнетеплосервіс». Тому договір про закупівлю послуг за предметом закупівлі: Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (послуги з постачання теплової енергії) може бути укладений лише з одним постачальником – ПП «Рівнетеплосервіс».

Обсуждение закрыто.