ХІТИ ЧИТАЦЬКОГО СЕЗОНУ (липень)

ПІДЛІТКАМ

Бачинський Андрій. Трикутник Зевса : оповідання / А. Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 192 с.

Теодор із батьками летить відпочивати на Крит, прихопивши… підручник з геометрії, щоб підівчитися і виправити річну оцінку. Хлопець дратується, що канікули зіпсовані безнадійно. Тим паче, що батьки, першого ж дня перегрівшись на сонці, не бажають виходити з готелю. А Тедові хочеться потрапити до відомого лабіринту Мінотавра. Він вирішує, що може зробити це і сам. Але несподівано потрапляє не просто на руїни Кносського палацу, а в інший час, де його чекають неймовірні і навіть небезпечні пригоди… Саме тоді Тедові і стає в нагоді знання геометрії.


Блек Голлі. Жорстокий принц. Кн.1 / Г. Блек ; пер. з англ. М. Пухлій. – Харків : Віват, 2020. – 400 с. – (Книжкова полиця підлітка)

Граційні й величні фейрі – неземні створіння, прекрасні й довершені, як смертоносний меч тонкої роботи. Та водночас вони підступні й жорстокі, особливо до людського роду. Джуд знає про це, бо один з них посиротив її з сестрами й відвіз до Краю Фейрі. Вона – смертна, яка протягом десяти років зростала під опікою вбивці у суспільстві, де людей зневажають і ненавидять. Дівчина ладна на все, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть протистояти цькуванню юних фейрі під проводом принца Кардана. Коли план Джуд провалюється, інший нащадок короля пропонує їй захист напередодні змін у Краю Фейрі, але не задарма. От-от спалахне полум’я палацового перевороту – і саме вона опиняється в центрі зрад та інтриг. На карту поставлено долю не тільки Джуд та її сестер, а й усього Краю Фейрі. Велика гра королів і принців, королев і корон починається.


Гулей Марта. Ніч із дев`ятнадцяти днів : пригодницька повість / М. Гулей. – К. : ВЦ «Академія», 2020. – 144 с.

Місто несподівано завмерло. Люди втратили волю і владу над своїм життям. Тільки у визначений час і під пильним контролем їм дозволяли виходити з дому. Влад також розчинився би в паніці, якщо б не раптове зникнення його батька та друзів. Він мусив діяти. У нього було лише дев`ятнадцять днів, аби розшукати їх і дізнатися, що відбувається насправді й кому все це вигідно. А кохання прокинулося несподівано.


Довгопол Наталія. Шпигунки з притулку «Артеміда» / Н. Довгопол. – Харків : Віват, 2019. – 304 с. – (Художня література)

1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика – посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку – таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.


Елеонор Розалія. Новий світ : оповідання / Р. Елеонор. – Харків : Ранок, 2021. – 32 с.

Авторка цієї книжки  – 13-річна дівчинка. Ця історія про юну людину, яка раптово назавжди втратила зір, про її відчай, зневіру, боротьбу, прийняття і повне переосмислення свого нового світу. Книжка надихає на подолання перешкод, що трапляються на життєвому шляху, і допомагає повірити в себе. Головне, не боятися пробувати нове, бути впевненим у своїх здібностях.


Кокотюха Андрій. Клуб Боягузів : повісті /А. Кокотюха. – К. : ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. – 168 с. : іл.

До видання увійшли дві повісті про пригоди Максима Білана та Дениса Черненка – «Клуб Боягузів» та «Донька Короля».

Максим з Денисом вирушили у літню подорож до Міста Лева. Хлопці гуляли львівськими вулицями, коли раптом Дениса звинуватили у крадіжці і навіть заарештували. Ось вам і так звана галичанська гостинність! Та коли все з’ясувалося, юним сищикам довелося розплутати таємницю Клубу Боягузів і вивести на чисту воду його засновника – колишнього шкільного вчителя, а нині афериста Василя Драгомира. Та на цьому пригоди не закінчуються. Адже літо продовжується! Що б ви зробили, якби випадково врятували дочку мільйонера, яка, втім, виявляється не зовсім дочкою і, здається, веде якусь свою гру…


Попелюшка Валентина. Украдені / В. Попелюшка ; іл. Я.Гавриш. – К. : Час майстрів, 2020. – 176. : іл. –  (Рекомендуємо прочитати)

П’ятеро підлітків – різного віку, різного виховання, з різних соціальних шарів – потрапляють у полон до викрадачів. На грані життя і смерті з очей спадає полуда упереджень і ти починаєш розуміти, хто чого вартий насправді. Щоб врятувати свої життя, бранці мають довіритися одне одному й діяти разом, як команда. І спільна небезпека об’єднує їх так швидко, як не змогли б спорідненість чи сусідство… 


Пулман Філіп. Книга пилу. Кн.1 : Чарівна дикунка / Ф. Пулман ; пер. з англ. Я. Сінайко ; іл. І. Сергєєв. – К. : NEBO BOOKLAB PUBLISHINQ, 2019. – 176 с. : іл.

Одинадцятирічний Малкольм Полстед з околиць Оксфорда, який допомагав батькам у шинку і любив плавати по Темзі в каное, й не думав, що навколо нього розгорнуться таємничі події. Все почалося зі знайденої записки, де йшлося про речовину з назвою Пил. А далі в його житті з’явилися докторка Релф, лорд Азріель, Корам ван Тексель і — головне — маленька дівчинка Ліра, яку переховують у монастирі. Прагнучи врятувати її від повені та переслідувань, хлопчик і його приятелька Еліс вирушають у сповнену пригод і небезпек подорож…


Чернієнко Юлія. Хікі шукають любов : повість / Ю. Чернієнко. – К. : ВЦ «Академія», 2020. – 160 с.

Улі здалося, що світ повстав проти неї, і єдиний вихід – сховатися від життя за дверима власної кімнати. Шлях до мрії перегородила Дронові страшна аварія, прикувавши його до інвалідного візка. Насправді світ не такий жорстокий, а якщо проявити силу волі – все може змінитися.


Шавлач Алевтіна. Пампуха : повість / А. Шавлач. – К. : ВЦ «Академія», 2018. – 144 с.

Ганя пізнала всю гіркоту цькування (булінгу), самотності та незахищеності. І в цій ситуації вона зуміла змінитися й довела, хто вона насправді.


Обсуждение закрыто.