9.11.15
З нагоди Дня української писемності та мови у Рівненській обласній бібліотеці для дітей пройшла низка заходів.
У відділі обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку було проведено літературну годину «Ми пізнаєм прадавній світ із «Повісті минулих літ». На захід завітали учні 3-го класу СпШ № 15.
Бібліотекар розповіла історію виникнення і розвитку українського письма та мови. Також діти дізналися про життєвий шлях Преподобного Нестора Літописця і про важливість найвизначнішого його літопису «Повість минулих літ», в якому зібрана найдавніша історія українського народу. Учні ознайомилися з історією життя славнозвісних просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія, прослухали мудрі вислови Нестора Літописця та прислів’я про рідну мову.
Надзвичайно зацікавив дітей справжній папірус з написом на ньому, який був привезений з Єгипту, де його і виготовили з однойменної рослини.
Наприкінці заходу школярі із задоволенням взяли участь у вікторині.
У відділі обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку відбулася літературна година «До рідного слова торкаюсь душею».
Учні 5-7 класів ЗОШ №11 здійснили віртуальну подорож сторінками історії становлення української писемності. Діти дізнались, який тернистий шлях пережила наша невмируща мова. З вуст бібліотекарів лунали прекрасні вірші наших класиків: Т.Шевченка, В.Сосюри, П.Тичини та інші. Урочисту атмосферу створили музичні відеоролики Н. Бучинської «Мова єднання» та С.Весни «Діти». На завершення звучав дитячий український гімн «Україна – це ти» від Тіни Кароль та учасників проекту «Голос. Діти».
Відділ масової роботи та естетичного виховання разом з учнями 3-Б класу ЗОШ № 1 провели літературно-мистецьку годину «І там, де звучить рідна мова, живе український народ». Діти старанно готувались до цієї події – вивчили вірші про рідну мову, брали участь у мовних іграх та конкурсах.
Декламування перепліталося з розповіддю бібліотекаря про те, що наша мова ввібрала в себе все найкраще, наймудріше, найніжніше. Це мова великої культури, якою написані невмирущі твори Котляревського, Шевченка, Франка. А скільки заборон та ганебних указів терпіла рідна мова. Століттями гнана і переслідувана існувала вона в піснях, легендах, казках та прислів’ях.
Сила слова безмежна. Адже словом можна поранити, а можна і вилікувати.
У нас є своя країна і своя мова і хочеться, щоб кожен українець мав мудрість це шанувати та цінувати.