На Аскольдовій могилі Поховали їх – Тридцять мучнів українців, Славних, молодих… (Павло Тичина) |
29 січня – День пам`яті полеглих у бою під Крутами. До Дня вшанування їхньої пам’яті працівники відділу обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку завітали до учнів 10-х класів ЗОШ№ 11, де провели годину-реквієм «Ми пам`ятаємо їх світлі імена».
![](https://rdobd.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/2-2.jpg)
Учасники заходу більше дізналися про бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ. Тут полягло в нерівній боротьбі 300 студентів, які стали символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Учні прослухали уривок зі статті Уласа Самчука «Крути», а також переглянули документальний фільм про події тих часів.
![](https://rdobd.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/1-2.jpg)
На завершення заходу бібліотекарі ознайомили присутніх з книгами, присвяченими легендарному бою, в тому числі новим виданням К. Тура-Коновалова «Крути 1918», яке засновано на реальних подіях.
![](http://rdobd.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/Крути.jpg)
А у відділі масової роботи та естетичного виховання оформлено книжково-ілюстративну виставку «Бій під Крутами».
![](https://rdobd.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/3-2.jpg)