Осінні читання з бібліотекою

Альошичева Анастасія. Запаслива білочка / А. Альошичева ; іл. В. Скаканді. – Харків : Ранок, 2018. – 24 с. : іл. – (Моя казкотерапія)

Чудові малюнки, виховальний ефект, захоплива казка!

Вам здається, що у вашої дитини з’являються ознаки жадібності? Не хвилюйтеся, це можна виправити. Із цим легко впораються герої казки про запасливу білочку. Як це сталося, ви дізнаєтесь із цієї книжечки.


Була Оксана. Зубр шукає гніздо / О. Була ; іл. О. Була. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 40 с. : іл. – (Книги-картинки)

Усіма важливими справами в лісі порядкують дивовижні туконі. Ось і зараз вони готуються відвідати звірів, які взимку лягають спати. Туконі вкладають їх у ліжечка і дбають, щоб нікому нічого не бракувало.

Але є звірі, які взимку не сплять. Зубр звик блукати у снігах в пошуках їжі. Він навіть не підозрював, що можна спокійно собі дрімати в барлозі, коли надворі мороз. Допоки одного дня не зустрів ведмедя, який саме готувався заснути… Що вийшло з цієї зустрічі, а також про вміння слухати себе й інших, розповідає ця тепла й зворушлива історія про зубра – перша книжка серії оповідок про мешканців лісу.


Віан Борис.  Осінь в Пекіні : роман / Б. Віан ; перек. з франц. Євгенії Сарапіної. – Івано-Франківськ : Вавілонська бібліотека, 2018. – 248 с. 

Одного ранку Амадіс Дюдю, головний герой роману, разом з іншими персонажами книжки опиняється в Екзопотамії, що, втім, не дивно, адже Екзопотамія – це пустеля, а як стверджує Борис Віан – у пустелях завжди людно, адже люди люблять збиратися там, де багато місця.

У Екзопотамії з ними відбувається багато дивовижних пригод.


Гербіш Надійка. Теплі історії до кави / Н. Гербіш. – Київ : Брайт Букс, 2019. – 168 с.

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на поторсаних картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятка, на дні яких і збереглися ці історії.


Гюнтекін Решат Нурі. Листопад : роман / Решат Нурі Гюнтекін ; перек.  Ю.Григоренко. – Харків : ФОЛІО, 2015. – 158 с.

Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві, а у великій дружній родині. Та одного разу він постав перед вибором: залишитися чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваєш якісь темні справи. Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння близьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилося: милі бесіди затишними вечорами перетворилися на міжусобні війни, рідні люди стали чужими, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів, що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде холодна зима…


О.Генрі. Останній листок : оповідання / О.Генрі ; пер. з англ. Ю. Іванова, В.Горбатька, М.Рябової. – Харків : ФОЛІО, 2017. – 156 с.

«Останній листок» — одна з найкращих новел у світовій літературі, присвячених темі відданості людини іншій людині, любові до ближнього. Вона відзначається великою увагою до «маленької людини», порушує проблеми злиденного життя людей мистецтва, боротьби за виживання, взаємопідтримки і самопожертви. О. Генрі створив чудовий твір, який вже понад століття не лишає байдужим читача і вражає своєю неповторністю.


Осінні віршики / I. Андрусяк, Г. Кирпа, Т. Вінник, А. Бочко ; іл. Є. Гайдамаки, М. Кашулинської, А. Колесніченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 55 с. : іл.

Зустрічайте продовження серії сезонних віршиків від Старого Лева та сучасних українських авторів з ілюстраціями українських художників! Осінь – це коли мама-ведмедиця вкладає ведмежатко спати, коли кишені повні осіннячка-насіннячка, коли дощик танцює по дахах, туман осідає у місті, гілки обважніли від яблук, а садом збирає листя їжачок… Про це і та інші осінні принади у новій збірці дитячих віршиків.


Осіння колискова / О. Черепанова, А. Сарвіра ; іл. А. Сарвіра. – Харків : Ранок, 2024. – 24 с. : іл. – (Хоробрі зайці)

Книжки цієї серії неодмінно зацікавлять вашого малюка! Історії про дружну родину Хоробрих Зайців не лише захопливі, а й повчальні. Разом із Бопом, Бу та їхніми друзями дитина навчатиметься дружити, досліджувати цікавий світ, розвиватиме творчі здібності та дізнається про багато важливих речей. Отже, на вас чекають веселі пригоди кмітливих і допитливих зайчаток!


Сольська Єва. Їжачок і кленовий листок / Є. Сольська ; іл. К. Зотова. – Харків : Ранок, 2020. – 36 с. : іл. – (Зворушливі книжки)

Ця історія про маленького їжачка Григорика. Він дуже любить солодке і маму з татом. А ще грати з друзями.

Якось їжачок забув привітати маму з днем народження. І чим же тепер її потішити?



Comments are closed.