Головна | Покажчик авторів та назв книг і статтей  
 

КАЗКИ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ




Близнець В. Земля світлячків: для молод. шк. віку / В.Близнець; худож. І.Вишинський. – К.: Веселка, 1999. –
120 с.: іл.

Розгорнувши цю книгу, не можна від неї відірватися, бо читача захоплює і веде за собою вигадлива й нестримна авторська фантазія. Читач несподівано потрапляє в самісіньку гущавину неймовірних пригод, які сталися зі славними лісовими чоловічками стовусами і тривусами та їхніми запеклими ворогами – печерними приблудами на чолі зі страховиськом Магавою Першим. Читач познайомиться з іншими героями книги – Чубликом та Сизом ХІІ волохатими розбійниками Страшилом та Здоровилом, безстрашною Мармусією та ін.
З жалем читач перегорне останню сторінку цієї дивовижної повісті-казки. І ще не один раз захочеться йому до неї повернутися не тільки в дитинстві, а й у дорослому житті.

 

 

Іваненко О. Лісові казки: для молод. шк. віку / О.Іваненко; худож. О.Кошель. – К.: Веселка, 2006. – 64 с.: іл. – (Українській дитині).

Дитячі письменники-казкарі живуть у казковій країні, серед чарівників, звірів й вигаданих істот, які можуть творити ймовірне і неймовірне на землі, в морських глибинах, під землею і в Космосі. Такою казкаркою була і Оксана Іваненко (1906-1997) – відома українська письменниця, лауреат Шевченківської премії та літературної премії імені Л.Українки.
Книга вміщує казки – „Кисличка”, „Казка про маленького Піка”, „Про братика – ведмедика” та ін. Вони розповідають, про що гомонять між собою дерева, шепочуться квіти, щебечуть пташки, гудуть джмелі, і від кого втікає зайчик у білій шубці, і де зимував неслухняний братик-ведмедик. Про це та багато інших
цікавих та повчальних пригод розповідає книга.

 

  

Королів-Старий, В. Нечиста сила: казки: для молод. та серед. шк. віку / В.Королів-Старий; упоряд.
Ф. П. Погребенник; худож. А.П.Василенко. – К.: Веселка, 2006. – 190 с.: іл. – (Шк. б-ка).

Казки українського письменника В.Короліва-Старого (1879-1943) повертаються до читачів із двадцятих років минулого століття. У казках діють представники двох світів – людського й того невидимого, що його створила народна уява. Кожна з казок книги відзначається самобутнім сюжетом і лагідним гумором. Вони із захопленням читаються навіть старшими читачами, легко сприймаються дітьми, ненав’язливо вчать добру й любові до ближнього, якщо це навіть маленька Хуха-Моховинка.
Письменник, пишучи про „нечисту силу”, висловив свої чисті та високі думки про людей, турбувався про добро для народу й краще майбутнє для рідної держави.

 



 

Нестайко В. Нові пригоди в лісовій школі / В.Нестайко; мал. Т.Юрченка. – К.: Ранок, 2005. – 128 с.: іл.

Казка лауреата літературної премії Л.Українки, відомого дитячого письменника України, який входить до особливого Почесного списку імені Г.К.Андерсена.
Надзвичайні пригоди відбуваються з учнями лісової школи їжачком Кольком Колючкою і зайчиком Косею Вуханем. Вірні друзі вчаться протистояти хуліганам, викривати хитрощі загадкового барабашки Яшки, допомагають сонячному зайчику Терентію позбутися підлого сонячного вовка, руйнують підступи Баби Яги та Бабая...
Перегорнувши сторінки книги, можна познайомитися з цікавими героями та дізнатися про їх нові пригоди у лісовій школі.

 

 
 

Рута О. Брати Котигорошки: казкові оповідки: для молод. шк. віку / О.Рута і худож. Л.Андрощук. – К.: Лелека, 2003. – 64 с.: іл.

У книзі на читача чекає багато дотепних та веселих пригод. А також із цих казкових оповідок у досить несподіваній формі можна дізнатися багато цікавого та потрібного про українську народну обрядовість та традиції – скажімо, як Карлсон писав писанки, заклепував оселю на Зелену Неділю та багато іншого.
Книжка стане в пригоді і дорослим, і дітям.

 

 

 

Українські літературні казки / упоряд. Т.Г.Качанова, О.Є.Шевченко; передм. А.Г.Костецького. – К.: Школа, 2005. – 191 с.: іл. – (Казкова планета).

Казка-єдиний літературний жанр, який житиме вічно! Свідченням цього є книга літературних казок. Вони належать сучасним українським письменникам.
Серед героїв творів М.Рильського, П.Тичини, М.Трублаїні, В.Сухомлинського, Ліни Костенко, В.Симоненка читачі знайдуть поруч з одухотвореними рослинами, тваринами і чаклунів, і химерників, і зачарованих дітей, і все-все інше, що може діяти в казці. Тож читайте і насолоджуйтесь!

 

 

 

 
 

Сухомлинський В.О. Вогнегривий коник: казки, притчі, оповідання / В.О.Сухомлинський; упоряд. і передм. О.В.Сухомлинський. – К.: Вікар, 2007. – 200 с.: іл. – (Скарби української літератури).

Жив собі на світі Учитель. Його звали Василь Олександрович Сухомлинський. Усе своє життя з 17 років він працював у школі. Але більше за все він хотів навчити дітей думати, радіти й сумувати не лише своїми власними радощами й печалями, а й татовими і маминими, дідусевими й бабусиними, верби і тополі, місяця й вітру, всієї нашої землі.
Для цього Учитель сам писав казки й розповідав дітям, їхнім батькам. Він написав багато – більше 1500 казок, оповідань, притч, замальовок з життя дітей.
Казки із збірки допоможуть доторкнутися до думки і слова В.Сухомлинського, до його веселкового казкового світу, який він так хотів перенести у душі і серця дітей.

 

 

 

Чередниченко Д. Летюча ящірка: казки, притчі, оповідки: для молод. та серед. шк. віку / Д.Чередниченко; худож. В.Ю.Скаканді. – К.: Лелека, 2003. – 256 с.: іл.

Книга приваблює захопливим, дотепним змістом, сміливими, вигадливими інтонаціями. Всі твори ґрунтуються на позитивній морально-етичній основі, отож мають добрий виховний ефект. А до того ж у них дуже гарна мова. Вони неодмінно пригодяться з усякої нагоди в садочку, в школі, і вдома.

 

 

 

 

 

Шейко-Медведєва Н.С. Зачаклована карета: п’єси-казки: для молод. та серед. шк. віку / Н.С.Шейко-Медведєва; худож. О. М. Михайлова-Родіна. – К.: Веселка, 2001. – 391 с.: іл.

Герої п’єс-казок української письменниці відомі нам і невідомі. Серед них – Дід та Баба і Курочка Ряба, і хитра Лисичка та пан Коцький, і зовсім не такий страшний, як його малюють, Вовк, а також нові для нас жабеня Каламутя, інопланетні капосники Страхмик і Хаплик, дядечко Тритозавр та інші...
Творча уява авторки вводить героїв її творів у світ найнеймовірніших пригод та фантастичних колізій. Усі п’єси-казки, що входять до книги, учать людяності, чесності та порядності.