Головна | Покажчик авторів та назв книг і статтей  
 

Вірші зарубіжних письменників

 

Барто А. Л. Я росту: вірші: для молод. шк.. віку/ А. Л. Барто; худож. С. Карамелькіна. – К.: Махаон-Україна, 2010. – 95 с.: ілюстр. – (Бібліотека дитячої класики).
Вірші Агнії Барто (1906-1981) – це незвичайна, дивовижна країна дитинства, радості, веселощів. Немає такого читача, якого її твори залишили б байдужим. Добрі, зворушливі веселі вірші допоможуть дитині інакше поглянути на навколишній світ і побачити, скільки в ньому всіляких барв, світла, усмішок. Підростаючи, юний читач іще не раз повертатиметься до улюблених віршів, відкриваючи для себе щось нове й прекрасне.
Збірка віршів „Я росту” Агнії Барто, без сумніву, стане найкращим подарунком вашій дитині! Хай її знайомство з чарівним світом дитячої літератури розпочнеться саме з цих чудових віршів!

 

 

Заходер Б. В. Дірки в сирі: вірші/ Б. В. Заходер; пер. з рос. В. Панченко; худож. К. Силіна. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 38 с.: ілюстр.
Чудовий дитячий поет і перекладач Борис Заходер (1918-2001) добре відомий малюкам з раннього дитинства. Його вірші „Кицине горе”, „Кит і кіт”, „Веселий день” та інші давно вже стали хрестоматійними. Ведмежатко Вінні-Пух і його друг П’ятачок у популярному мультфільмі співають пісеньки, що їх написав Б. Заходер. І з найкращою нянею Мері Поппінс діти познайомилися завдяки його талановитому перекладу. Внесок поета у дитячу літературу неможливо переоцінити.

 

Козлов С. Збудував я гарний дім: вірші/ С. Козлов; худож. О. Івойлова. – К.: Махаон-Україна, 2012. – 34 с.: ілюстр. – (Веселі рядки).
Російський письменник Сергій Козлов – відомий передусім як автор казок про Їжачка у тумані, Тилімілітрямдію і веселі історії про Левенятка та Черепаху. А от вірші його знають менше, хоч  пісенька „Хмароньки – ви конячки білогриві” стала дуже популярною завдяки улюбленому мультфільму.
У цій книжці ви прочитаєте інші вірші С. Козлова. Пустотливі та веселі, задушевні та ліричні, вони нікого не залишать байдужими.
Художниця Олександра Івойлова вмить збагнула настрій автора і чудово проілюструвала його вірші.
Прочитавши їх разом з дитиною, ви отримаєте неабияке задоволення.

 

Михалков С. В. „Дядя Стьопа” та інші улюблені вірші: пер. з рос./ С. В. Михалков; худож. І. Дорошенко. – К.: Махаон-Україна, 2008. – 128 с.: ілюстр. – (Бібліотека дитячої класики).
Попри те, що легенда російської культури Сергій Михалков (1913-2009) – автор тексту гімну Росії, відомий критик, байкар і драматург, сам він завжди вважав себе передусім письменником дитячим. Понад сімдесят років він писав для дітей і книжки його дотепер не втрачають популярності. Це тому, певно, що герої творів С. Михалкова багато в чому схожі на сучасних дітей: інколи ліниві-вередливі, часом уперті й неслухняні, проте загалом веселі, щирі, дружні та винахідливі.
До книжки знаменитого письменника ввійшли його найпопулярніші вірші для дітей, серед них „А що у вас?”, „Тридцять шість і п’ять”, „Веселий турист”, а також відомі вірші про дядю Стьопу-міліціонера.

 

 

Успенський Е. М. Вірші та казки/ Е. М. Успенський; пер. з рос. Б. В. Бойко, В. Г. Бока, Т. Кизими, О. Бережної; худож. Є. Запесочна. – К.: Національний книжковий проект, 2012. – 128 с.: ілюстр. – (Дитячий формат).
На розповсюджене питання, хто є найбільшими й найкращими вигадниками та фантазерами у світі, майже всі відповідають: звичайно, діти. Але варто трохи подумати, і кожний дорослий заусміхається, згадавши про щось своє сокровенне, і впевнено додасть: зрозуміло – це й люди, які пишуть для дітей.
До славетної когорти таких людей належить і відомий уже кільком поколінням дитячий письменник Едуард Миколайович Успенський.
Напевно, жодному з вас не доводилося в авосьці у ванній мити восьминіжків, зустріти школяра, який уже був відомим академіком, побувати у місті... бегемотів!
Але все це зумів зробити Е. Успенський у своїх творах.
Ця книжка не тільки розважить читачів, а ще й дасть змогу поміркувати над суттєвими життєвими проблемами.