Головна | Покажчик авторів та назв книг і статтей  
 

 

Вірші рівненських письменників

 

 

Велесик П. Сорочачий ярмарок: пташина абетка/ П. Велесик; худож. І. Нагорна. – Рівне: Волинські обереги, 2009. – 36 с.: ілюстр.
Пишучи цю книгу, автор – рівненський письменник Петро Велесик, - прагнув створити її такою, щоб вона не лише допомагала дітям вивчити азбуку, а й провела їх у чарівний світ Пташиного князівства нашої країни. Адже не секрет, що не лише діти, а й дорослі краще знають птаство Африки, Австралії, Америки, аніж своєї рідної землі.
Тож автор сподівається, що цю прогалину у знаннях, книга допоможе заповнити.
А ще плекає надію на те, що абетка стане ниточкою довіри між дорослими та дітьми. Адже тільки за допомогою батьків, бабусь та дідусів маленькі читачі зможуть надати графічним зображенням птахів їх природного забарвлення. Така спільна праця сприятиме зближенню дітей з дорослими, розкриє перед ними широку барвисту пташину палітру.

 

Демчук Р. С. Мур-ням- ням:вірші для дошкільнят і дітей молод. шк.. віку/ Р. С. Демчук; худож. Н. Велігурська; літ. ред. Л. Пшенична. – Рівне: Оповідач, 2010. – 36 с.: ілюстр.
Член Національної спілки письменників України Роман Степанович Демчук родом з Івано-Франківщини (село Балинці Снятинського району). Понад сорок років проживає у Рівненській області.
Видав три книжки гумору та сатири для дорослих. І ще – пише та видає книги для дітей: „Де раки зимують” (2005), „Дружна рідня” (2009), „Кукурічки” (2010), „Країна Казкомрій” (2011) та ряд інших.
„Мур-ням-ням” – четверта збірка віршованих оповідок для маленьких читачів. Світ віршів Романа Демчука – добрий і розмаїтий, співчутливий і проникливий, уважний і розуміючий. Дітям у ньому затишно й цікаво. Тим більше, що автор з легкою гуморинкою веде їх стежками неповторного дитинства.

 

 

Рачинець С. П. Зайчики-косарики/ С. П. Рачинець; худож. М. Шутурма. – Корнин: ППФ „Формат-А”, 2011. – 24 с.: ілюстр.
Сергій Порфирович Рачинець – людина важкої долі. У 1986 році втратив зір, залишив улюблену журналістську працю, але вміє цінувати те, що має, радіти кожному дню, любити життя.
З того часу, як вийшла його перша книга (1986 р.), побачили світ понад три з половиною десятки збірок, понад двісті пісень, чимало творів вміщено у шести підручниках для загальноосвітніх шкіл України. Письменник став лауреатом премії „Кришталевий жолудь” у номінації „За самобутність у мистецтві”, зайняв перше місце у читацькому рейтингу газети „Скриня”, удостоєний Міжнародної літературно-мистецької премії імені Авеніра Коломийця.
С. Рачинець написав ряд книг для дітей. Збірка „Зайчики-косарики” – для наймолодших читачів. Сонячно на душі стає від цих віршів. Сергій Порфирович надзвичайно відчуває природу, любить її і вчить бережно ставитися до всього живого на землі.
Із теплотою змальовані різні гумористичні ситуації, в які доводиться потрапляти іноді хлопчикам і дівчаткам. Це і „Тінь”, „Плаче Юра”, „Вереда”, „За обідом” та ін. Ви справді не пожалкуєте, що познайомилися з цією збіркою.

 

Пшенична Л. Гойдалка для жука: вірші, жарти, небилиці: книжка-розмальовка/ Л. Пшенична; худож. оформл. авт. – Дубно, 2012. – 20 с.: ілюстр.
Любов Антонівна Пшенична належить до тих авторів, які знають, що, як і для чого творять. Відтак її твори, особливо для найменших читачів, вирізняються художньою довершеністю, знанням дитячої психології, повчальністю думки. До збірки „Гойдалка для жука” поетеса включила вірші, жарти та небилиці, адресовані дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. А ще – це не просто книга, а книга-розмальовка. Малюнки, які юні читачі зможуть розфарбувати, запропонувала авторка. Любов Пшенична дружить з мистецтвом: вона має хист художниці та музиканта. Таке поєднання талантів і сприяє народженню цікавих і змістовних книг, таких, як ця збірка, де припаде до душі хлопчикам і дівчаткам кожен із віршів. Їх авторка називає то докорялочкою, то жабчиною закличною, то вихвалялочкою, то порівнялочкою, то виправдалочкою, то заячими віршами, то уроком етики, то обіцялочкою... Поетеса придумала цілий букет нових словотворень.

От, як у вірші „Помагайці”:
Зай, зайчиха і зайчата
Помагали діду Гнату -
На горбку ячмінь косили,
Лапенята заросили.
А за це їм у хустину
Зав’язав дід капустину,
Моркву, хліба два окрайці:
- На здоров’я, помагайці!

У віршах Л. Пшеничної читачі наберуться світлої, як літня небесна блакить, - радості.

 

Солоневський Р. Зметикуй і розкумекай/ Р. Солоневський; ред. Є. Шморгун; худож. оформл. авт. – Рівне: Рівненська друкарня, 2010. – 48 с.: ілюстр.
Письменник – лауреат літературної премії імені В. Поліщука, просвітянської премії імені Г. Чубая, премії в галузі дитячої літератури імені Л. Куліша-Зіньківа. Р. Солоневський – автор збірок гумору та сатири для дорослих, а також багатьох книжок для дітей.
Цього разу письменник іде на побачення до читачів зі збіркою дотепних загадок-недомовок та шарад.  Створені вони для наймолодших читачів. Загадки-недомовки написані у віршованій формі:
- Всяк про мене пам’ятає,
Хто у ліжечко лягає,
Тож підмощує під вушка
Він мене, бо я - ...  (подушка).
Свої твори письменник ласкаво називає „рядочки-заморочки”, „шарадки-дворядки”, щоб ще більше зацікавити читачів. Надруковано і відгадки до загадок-недомовок та шарад.

 

Степанюк М. І. Лелека: поема-бувальщина: книжка-розмальовка/ М. І. Степанюк; ред. Є. Шморгун; худож. І. Нагорна. – Рівне: Азалія, 2012. – 32 с.: ілюстр.
Михайло Степанюк – автор багатьох поетичних, гумористичних та сатиричних збірок, книжок для дітей „Грабівський вал” (2002), „Свята Ганна” ( 2002), „Пандора” (2003) та інших.
У поемі „Лелека” розповідається про те, як школярик Дмитрик врятував пораненого лелеку. Хлопчик поселив його у себе вдома і лікував перебите крило. Лелека звик до Дмитрика і супроводжував його на прогулянках по селу, до школи. Між хлопчиком і птахом була взаємна довіра, яка швидко переросла у міцну дружбу.
Віршований твір вчить читачів-дітей бережно відноситися до братів наших менших – тварин та птахів. А також на прикладі птахів-лелек вчить любити рідний край:
- Хоч теплі і ситі далекі краї -
Не рідні лелекам вони, не свої.
Лелеки там гнізд не будують, не в’ють,
А лиш тимчасово в краях тих живуть.

 

Шморгун Є. Грибовий  хоровод: вірші: книжка-розмальовка/ Є. Шморгун; мал.. І. Нагорна. – Рівне: Азалія, 2011. – 28 с.: ілюстр.
Євген Іванович Шморгун – відомий український письменник, автор багатьох книг для юних і дорослих читачів.
Збірочка „Грибовий хоровод” адресована наймолодшим читачам – дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Кожен віршик – невеличке відкриття, на яке здатні тільки спостережливі та допитливі.
Із віршів постає у розмаїтті природних кольорів світ рослин. Тут і хоровод різноманітних грибів, зелена трава-мурава, червона горобина, липа, каштан листатий, рожева запашна малина. Цікаві віршики про тварин – білочку, журавлика, качку і каченят, кішку, песика та інших.
Твори цієї збірочки вчать малечу бачити те, що весь час перед очима, але часто залишається непоміченим.