Головна | Покажчик авторів та назв книг і статтей  
 
 

Казки рівненських письменників

 

Демчук Р. С. Країна Казкомрій: для юних шанувальників дивовижних історій/ Р. С. Демчук; іл.. В. Кушнір. – Рівне: Видавець О. Зень, 2011. – 60 с.: ілюстр.
Зі своїми творами Роман Демчук прийшов до маленьких читачів зовсім недавно. І за короткий термін встиг подарувати їм змістовні, кольорові, гарно проілюстровані збірки, дві з яких визнані кращими книжками Рівненщини 2009 й 2010 років.
„Країна Казкомрій” – збірка казок дитячого письменника. У цих казках і мудрість народна, і цікавинок багато, дотепність і веселий гумор.
Відкриває збірку дивовижна історія „Країна Казкових Мрій”. У ній розповідається про щасливих, доброзичливих казкарів. Вони знали дуже багато міфічних історій і розповідали їх дітям. Маленькі мрійники стали до казкарів із Диво-Країни у гості проситися. Аби загадати їм свої найдивовижніші бажання.
Про них і про фантастичні пригоди юних героїв дізнаються читачі з казкових історій цієї книги.
Автор збірки звертається до дітей: „...Може, прочитаєте, хоча б разок, кожну з отих казок?”
Прочитавши цю книгу разом з дітьми, ви не пошкодуєте, бо казки Романа Демчука – це дорога до мудрості, впродовж якої бачиться світ доброти і справедливості, в якому легко і приємно бути тільки тим, хто має світлу душу і благочестиві наміри.

 

Демчук Р. Казки дідуся Романа: для дошкільнят та молод. школярів/ Р. Демчук; іл.. Н. та Р. Велігурські. – Рівне: Видавець О. Зень, 2011. – 72 с.: ілюстр.
Напевно, багато хто з нас пам’ятає, як у дитинстві, чекаючи татуся із матусею, діти бігли до них: чи не передав їм заєць гостинчика? Звичайно, гостинці зайчик передавав тільки чемним діткам, а нечемні – неслухняників куштували...
Читаючи казки Романа Демчука, ми ніби поринаємо у чарівний світ, де дорослі можуть пригадати своє дитинство, а малеча – дізнатися про те, чому добрий зайчик передає їм гостинці.
А ще з казок можна довідатися багато цікавих речей: чому люди майструють шпакам оселі; чому дятли і сови – найщиріші друзі; чому ріденький дощик – „лінивим” зовуть; чому в народі кажуть, що звістку сорока на хвості принесла; чому правду завжди називають „чистою”? Письменник навчає дітей: „Хто казки читає – дуже багато знає”.
Із кожної казки Р. Демчука випливає якась мораль. Вони вчать дітей творити добро, ставитися до всіх по-дружньому, з добрим серцем, піклуватися про своїх рідних, про літніх людей, бути безкорисливими, справедливими.
Читаючи ці казки, сам не помітиш, як переймеш ту мудрість, задля якої казку складено. Як сказав письменник: „Казка – дуже мудра штука: чемним – радість, пустунам – наука”.

 

Катеринич П. В. У Країні Білих Дзвіночків: повість-казка/ П. В. Катеринич; худож. І. Нагорна. – Рівне: Азалія, 2009. – 88 с.: ілюстр.
Автор книги – молодий письменник із села Любиковичі,Сарненського району, Рівненської області, лауреат Премії Кабінету Міністрів України за визначні досягнення молоді у розбудові України.
П. Катеринич – автор збірок „Черевички” (2008), „Квакослухання” (2010).
Повість-казка „У Країні Білих Дзвіночків” веде юних читачів у чарівний світ Природи, знайомить з її мешканцями, вчить розумінню довколишнього і людяності в найщирішому значенні цього слова.
Хто тільки не проживав у диво-країні – і червоне Сонечко-Промінчик, і Світлячок, сердитий жовтобокий Джміль, веселий Цвіркунчик-Співачок, Мудра Горобчиха, дружні Мурашки, метелики, птахи та багато-багато інших. Мешканці Країни Білих Дзвіночків радіють сонечку, розквіту природи, влаштовують свято Весни. У тварин є своя школа, в якій вони навчаються. Вони мають навіть свою газету, яка має назву „Садовий вісник”.
Юний читач може дізнатися про різноманітний пернатий світ рідної природи – синьошийок, вільшанок, чубатих жайворонків, перепелів, куріпок.
Щоб дізнатися, чи уважно діти читали, автор підготував для малечі  цікаві запитання, які надруковані в кінці книги. Ця робота буде незвичною, адже  читачам потрібно відгадати мешканця Країни Білих Дзвіночків за уривком книжкового тексту, де йдеться про його пригоди або зовнішність. Батьки можуть допомогти дітям давати відповіді на запитання. Тож давайте відгадувати!

 

Медведєв А. У парі з Ангелом: зб. казок/ А. Медведєв; іл.. Н. Серветник. – К.: Зірка, 2012. – 61 с.: ілюстр.
Андрій Медведєв, учень Рівненської спеціалізованої школи „Центр надії”, із ранніх років пізнавав добрий світ казок, із яким його знайомила мама. Починаючи від „Рукавички”, „Пана Коцького”, „Івасика Телесика”, воно продовжилося „Фарбованим Лисом”, „Сніговою королевою”, „Маленьким принцом”. Сюжети цих казок ставали частинкою його мрій і думок. Адже казка – це світлі двері у дитинство.
Першу свою казку автор збірки написав у шостому класі. Відтоді з-під його пера вийшла ціла низка казок. Творчість стала вагомою частиною життя, потребою душі, пошуком самого себе.
Збірка казок „У парі з Ангелом” – перша книга Андрія. Ілюстрації намалювала рівненська художниця Наталія Серветник. Сюжети цих казок – частинки дитячих думок і мрій автора. Він пише для дітей, адже саме вони вірять у казку та довіряють їй. Юний письменник дбає про те, аби кожен твір був добрим та вчив хорошому.